Wesprzyj działania Stowarzyszenia Przemysła II

Wesprzyj działania Stowarzyszenia Przemysła II

Wesprzyj polską młodzież i daj jej szansę na wychowanie w duchu wartości katolickich i narodowych!

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie im. Przemysła II powstało w lipcu 2018 roku z inicjatywy młodych ludzi, pochodzących z różnych stron Polski, chcących działać na rzecz swojej Ojczyzny.

Jego misją jest aktywizacja młodych ludzi oraz kształtowanie wśród nich postaw obywatelskich, poprzez realizację projektów upowszechniających polską kulturę i tradycję narodową.

Głównym przedmiotem działalności Stowarzyszenia są m. in.: integracja młodzieży, promocja postaw patriotycznych i narodowych; upowszechnianie wiedzy o historii i dziedzictwie Polski, ze szczególnym uwzględnieniem polskiej myśli narodowej, katolicko-społecznej i konserwatywnej.  

Na co zbieramy?

Dzięki pozyskanemu przez nas w ostatnim czasie lokalowi pojawiają się przed nami nowe możliwości. Powstanie w nim Centrum Kształcenia Młodzieży “Kuźnia”, które będzie zapleczem szeroko pojętych inicjatyw młodzieżowych. Wszystkie te działania prowadzone w duchu idei narodowej, myśli katolickiej i konserwatywnej zostaną skierowane głównie do młodych. Centrum służyć będzie do prowadzenia działalności kulturalnej, naukowej, formacyjnej, medialnej, publicystycznej, szkoleniowej. 

Aby ta inicjatywa odniosła sukces, potrzebujemy pomocy osób, którym zależy na przyszłości naszej Ojczyzny: wszak to kolejne pokolenia młodych Polaków będą brały odpowiedzialność za jej losy! Konieczne jest wsparcie naszych Darczyńców, by móc finansować kolejne organizowane przez nas wydarzenia i inicjatywy, wychowując w ten sposób młodych patriotów.

W Centrum odbywać się będzie szereg aktywności, dostarczając młodym ludziom ciekawą ofertę kulturalną i formacyjną, począwszy od: wernisaży, koncertów, spotkań autorskich poprzez debaty, wykłady, szkolenia kursy i warsztaty, skończywszy na nagrywaniu programów internetowych i krótkich filmów. 

Pragniemy także stworzyć bibliotekę, w której dostępne będą klasyki myśli narodowej, katolickiej i konserwatywnej. Za zebrane pieniądze zakupimy książki przystępne zarówno dla młodszego, jak i starszego pokolenia – również dla naukowców i studentów.

Chcemy organizować kongresy, konferencje, spotkania z osobami kultywującymi tradycje patriotyczne, a także prowadzić debaty w temacie polskiej historii, kultury, tradycji. Będzie to miejsce aktywności medialnej, publicystycznej, szkoleniowej i warsztatowej.


Z góry dziękujemy za każdą wpłatę oraz chęć wsparcia inicjatyw organizowanych przez Stowarzyszenie Przemysła II, które realnie wpłynąć mogą na wychowanie kolejnych pokoleń Polaków. Wiemy, że współczesna sytuacja nie jest łatwa dla młodych, dlatego już teraz zadbajmy o losy naszych dzieci, wnuków i prawnuków o losy naszej Ojczyzny!

Takie będą Rzeczypospolite, jakie ich młodzieży chowanie!

 


 

Wspierają

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  2 hours ago

  100 zł

 • Dariusz W

  Dariusz W

  3 days ago

  500 zł

 • EK

  EK

  4 days ago

  50 zł

 • Michał Goliński

  Michał Goliński

  5 days ago

  200 zł

 • Franciszek Niemyski

  Franciszek Niemyski

  1 week ago

  1 000 zł

 • Krystian Pacholik

  Krystian Pacholik

  1 week ago

  100 zł

 • APRESS Reklama Białystok

  APRESS Reklama Białystok

  1 week ago

  500 zł

 • Wiesław Nowel

  Wiesław Nowel

  1 week ago

  50 zł

 • Ewelina i Bartek

  Ewelina i Bartek

  1 week ago

  500 zł

 • Paweł Zanin

  Paweł Zanin

  2 weeks ago

  1 000 zł

 • Brak wpłat

Komentarze

 • Franciszek Niemyski

  Franciszek Niemyski

  1 week ago

  1 000 zł

  powodzenia!

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  2 weeks ago

  500 zł

  Czołem Wielkiej Polsce!

 • Jerzy Janoska

  Jerzy Janoska

  4 weeks ago

  1 000 zł

  Czołem Wielkiej Polsce!

 • Brak komentarzy

Wybierz kwotę

Wspierających:

32

Wybrana wpłata -   zł (Nagroda)

Pozostało znaków: 300

Bezpieczne płatności z imoje

Aby dokonywać płatności cyklicznych, musisz posiadać konto na platformie.

Rejestracja zajmie tylko chwilę, a zostaniesz częścią naszej wspólnoty! Jeśli posiadasz już konto możesz się zalogować.