Jak przygotować spotkanie opłatkowe dla darczyńców?
Dowiedz się, jak zorganizować spotkanie opłatkowe dla sympatyków i darczyńców organizacji pozarządowej przy niewielkim budżecie.
Czytaj więcejW Wielki Czwartek w Kościele katolickim rozpoczyna się Triduum Paschalne, jest to jednocześnie koniec Wielkiego Postu. Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych tradycją jest składanie życzeń. To wyraz naszej pamięci oraz szacunku wobec osób, które są dla nas w jakimś sensie bliskie. Zarówno treść życzeń świątecznych może być bardzo różna, jak i forma, w jakiej zostaną złożone.
W kontaktach z darczyńcami najpopularniejszą formą są e-maile, ewentualnie smsy. W większości organizacji pozarządowych takie życzenia to absolutna konieczność zarówno do współpracowników, jak i sympatyków oraz darczyńców.
Warto jednak pamiętać, że najlepszą formą są życzenia złożone osobiście, lub przynajmniej telefonicznie. To miły gest i wyróżnienie, gdyż liczba wykonanych połączeń telefonicznych będzie na pewno znacznie mniejsza niż setki tysięcy e-maili, które obecnie można wysyłać masowo. Jest to również okazja do rozmowy i zapytania o opinię na temat naszej działalności. W przypadku gdy nie chodzi o bliską o rodzinę, lepiej taki telefon wykonać na 2-3 dni przed Świętami. Nasi darczyńcy zwykle wolą czas świąteczny spędzić z rodziną, więc należy to uszanować.
W ostatnich latach niestety zaniedbaną formą komunikacji z bliskimi, ale również z darczyńcami, jest wysyłanie tradycyjnych kartek świątecznych. Jest to bardziej kosztowny sposób podtrzymywania relacji i należy go z odpowiednim wyprzedzeniem zaplanować. Jednak zazwyczaj reakcja na tego typu życzenia jest bardzo życzliwa i na pewno zostanie lepiej zapamiętana niż e-mail lub sms. Przy tradycyjnej wysyłce warto, aby życzenia zostały podpisane przez Prezesa lub kogoś z Zarządu. Można również pokusić się nie tylko na wybór ładnej kartki, ale także zainwestować w ciekawą kopertę.
Jeżeli decydujemy się wyłącznie na kontakt elektroniczny można urozmaicić wysyłane wiadomości o nagranie wideo, na którym Prezes osobiście składa życzenia. W wersji mniej oficjalnej może być to również wesoły filmik od całego zespołu, na którym np. pracownicy przygotowują pisanki.
Treść życzeń powinna oddawać charakter organizacji i w miarę możliwości być jak najbardziej dopasowana do odbiorców. W fundraisingu lepiej unikać bezosobowych schematów, które można znaleźć w Internecie. Wielkanoc to święto chrześcijańskie i dlatego życzenia powinny mieć odniesienie do religijnego aspektu tego okresu oraz nawiązywać do tradycji. Życzenia świąteczne powinny wyraźnie odróżniać się od tych składanych z okazji urodzin, imienin, długiego weekendu czy rocznicy.
I w końcu pamiętajcie zawsze odpowiadać na życzenia, które ktoś Wam składa!
A korzystając z okazji, wszystkim darczyńcom, organizatorom zbiórek, sympatykom naszego portalu chcielibyśmy złożyć najserdeczniejsze życzenia radosnych i głęboko przeżywanych świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Niech wiara w zmartwychwstanie Chrystusa będzie źródłem nadziei i pewności, że miłość zdoła pokonać chwile zwątpienia i rozpaczy. Życzymy sił i wytrwałość w realizacji celów i dążeń oraz pełnych optymizmu, życzliwości i spokoju świąt spędzonych w gronie rodziny i przyjaciół.
Wesołych Świąt Wielkanocnych życzy Zespół Twoja Zbiórka!
Dowiedz się, jak zorganizować spotkanie opłatkowe dla sympatyków i darczyńców organizacji pozarządowej przy niewielkim budżecie.
Czytaj więcejDowiedz się, jaki wpływ analiza danych może mieć na Twoją organizację, jak ją prowadzić i z jakich narzędzi możesz skorzystać.
Czytaj więcejPartnerstwo i współpraca między organizacjami pozarządowymi: dowiedz się, jakie są zalety i wady oraz jak zainicjować udaną współpracę.
Czytaj więcej