Zorganizuj skuteczną zbiórkę funduszy

Zorganizuj skuteczną zbiórkę funduszy

Jednym z głównych problemów organizacji społecznych jest pozyskiwanie funduszy na działania. W ostatnich latach w Polsce bardzo popularne stało się zakładanie zbiórek w Internecie, jednak mało osób potrafi właściwie poprowadzić zbiórkę funduszy, tak aby osiągnęła zakładany cel. Często nieudane zbiórki zniechęcają do tego rodzaju finansowania. Dlatego Ośrodek Analiz Cegielskiego przygotował Poradnik, w którym można znaleźć informacje o zakładaniu, promowaniu i prowadzeniu całej komunikacji związanej z pozyskiwaniem funduszy na realizację zaplanowanego działania.

„Poradnik jest adresowany do wszystkich, którzy widzą szansę na współdziałanie poprzez wspólne finansowanie inicjatyw, akcji i dzieł różnego typu. Z wiedzy zawartej w tym poradniku skorzystają całe zespoły organizacji pozarządowych, działacze społeczni, parafie, wspólnoty religijne, działacze lokalni, aktywiści, twórcy i wszyscy, którzy szukają finansowania swojego celu.” [Ze Wstępu do Poradnik „Jak dobrze przeprowadzić zbiórkę pieniędzy i budować społeczność wokół swojej misji?”]

Autorką Poradnika jest Anna Anioł - doświadczona fundraiserka, współzałożycielka agencji fundraisingowej Armiger. Autorka książki „Fundraising dla ludzi Kościoła” (2020) oraz współautorka „Kart fundraisingowych...” (2018) oraz książki „Fundraising. Jak pisać, by zbierać pieniądze i pozyskiwać Darczyńców” (2021).

W publikacji można znaleźć informacje o typach zbiórek, dobrym planie prowadzenia zbiórki, sposobie komunikacji z wpłacającymi, a także porady jak przygotować opis zbiórki czy zorganizować jej skuteczną promocję. Można również zapoznać się z prawnymi aspektami zbierania pieniędzy przez Internet, m.in. odpisem 1% podatku czy odliczaniem darowizny.

Pamiętajcie, samo założenie zbiórki to za mało, jeżeli chcecie finansować swoje cele, marzenia, działania za pośrednictwem platform crowdfundingowych, takich jak twojazbiorka.pl, musicie włożyć trochę pracy. Dzięki Poradnikowi OAC znacznie szybciej i skuteczniej opanujecie zasady społecznego finansowania projektów. Nie musicie też uczyć się na własnych błędach, w Poradniku znajdziecie przykłady konkretnych zbiórek i porad, jak poprawić opis czy komunikację oraz jakie jeszcze możliwości można wykorzystać.

Poradnik można pobrać za darmo ze strony: https://osrodekanaliz.pl/jak-dobrze-przeprowadzic-zbiorke-pieniedzy-i-budowac-spolecznosc-wokol-swojej-misji-poradnik-dla-ngo/

Podobne artykuły