Radomska Fundacja Filipińska

Radomska Fundacja Filipińska

RADOMSKA FUNDACJA FILIPIŃSKA dopiero wystartowała (Czerwiec 2023) na samym początku potrzebne środki finansowe pozwolą na rozwój fundacji, działania, projekty oraz realizację celów statutowych. Jeśli możesz bardzo prosimy o wsparcie nowej Radomskiej Fundacji Filipińskiej. Dziękujemy za każdą pomoc !!!

MISJA: Celem Fundacji jest zapewnianie wsparcia dla Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu.

O NAS: Radomska Fundacja Filipińska została powołana przez środowisko osób związanych z działalnością apostolską Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu, prowadzonej przez Kongregację parafii Matki Bożej Królowej Świata oraz Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri. Patronem Fundacji jest św. Filip Neri (1515-1595) z jego charyzmatyczną osobowością, duchowością i ewangelicznym przesłaniem. Jako człowiek renesansu stworzył unikalną formę duszpasterstwa otwartego na nowe czasy, połączoną z wiernością Tradycji.

CELE: EDUKACJA i KSZTAŁCENIE; WYCHOWANIE i MECENAT; KULTURA i SZTUKA; DOBROCZYNNOŚĆ; INICJATYWY PROEKOLOGICZNE.

Patronem Fundacji jest św. Filip Neri (1515-1595) z jego charyzmatyczną osobowością, duchowością i ewangelicznym przesłaniem. Jako człowiek renesansu stworzył unikalną formę duszpasterstwa otwartego na nowe czasy, połączoną z wiernością Tradycji. Dlatego uchodzi za jednego z twórców humanizmu chrześcijańskiego, w którym integruje się natura i łaska, doczesność i wieczność, wiara, rozum i kultura. Naznaczony stygmatem Ducha Świętego obdarowywał bogactwem darów własnej osoby wszystkie pokolenia, zwłaszcza młodzież. Zapisał się w historii jako najbardziej radosny ze wszystkich świętych.

Ten model życia, działalności i posłannictwa Fundacja pragnie propagować jako odpowiedź na współczesne potrzeby i wyzwania, zwłaszcza młodego pokolenia. Dlatego celem Fundacji jest zapewnienie wsparcia dla Kongregacji Oratorium św. Filipa Neri w Radomiu, w szczególności w zakresie rozwoju nowoczesnej edukacji młodzieży chrześcijańskiej w ramach Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego im. św. Filipa Neri, w zakresie innych działań wychowawczo-opiekuńczych i formacyjnych prowadzonych przez różnorodne wspólnoty oratoryjne, a także w zakresie działalności charytatywnej i proekologicznej oraz z dziedziny kultury i sztuki – służących integralnemu rozwojowi człowieka. Fundacja prowadzi działalność zgodnie z obowiązującymi w Polsce przepisami prawnymi.

Zapraszamy na naszą stronę www i profile social media.

Wszelkie wpłaty zostaną wykorzystane do bieżącej działalności Radomskiej Fundacji Filipińskiej.

Utworzyliśmy indywidualne składki dla poszczególnych Projektów Fundacji - szczegóły w celach zbiórki !

 

Więcej o PROJEKTACH Radomskiej Fundacji Filipińskiej można przeczytać na naszym Blogu - https://radomskafundacjafilipinska.blogspot.com/

 

Wspierają

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  13.11.2023

  100 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  13.11.2023

  10 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  07.09.2023

  100 zł

 • Brak wpłat

Komentarze

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  07.09.2023

  100 zł

  Dzialajcie

 • Brak komentarzy

Wybierz kwotę

Wspierających:

3

Wybrana wpłata -   zł (Nagroda)

Pozostało znaków: 300

Bezpieczne płatności z imoje

Aby dokonywać płatności cyklicznych, musisz posiadać konto na platformie.

Rejestracja zajmie tylko chwilę, a zostaniesz częścią naszej wspólnoty! Jeśli posiadasz już konto możesz się zalogować.