Marsz „Wrocław dla Życia” 2023

Marsz „Wrocław dla Życia” 2023

Chcielibyśmy was prosić o pomoc w organizacji tegorocznego Marszu dla Życia we Wrocławiu! 

Ulice całej Polski, w tym Wrocławia, są świadkami wielu marszów, manifestacji, protestów i pikiet. Wśród różnych postulatów i haseł chcemy by wybrzmiało to najbardziej podstawowe, będące fundamentem wszystkich innych – prawo do życia. Dlatego, jako inicjatywa „Wrocław dla życia” organizujemy marsz wszystkich tych, którym leży na sercu dobro najsłabszych, którzy sami nie mogą się obronić. Działamy w merytorycznej we współpracy z narodowym Marszem dla życia pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski organizowanym corocznie w Warszawie z ramienia Fundacji Centrum Życie i Rodzina. 

Zeszłoroczny Marsz, który udało nam się zorganizować dzięki wsparciu ludzi dobrej woli, zgromadził około tysiąca osób i odbił się szerokim echem w przestrzeni publicznej. Jak na Wrocław jest to duże osiągnięcie, ale chcemy, aby ta piękna inicjatywa się rozrastała i na stałe zagościła w stolicy Dolnego Śląska.

Dzięki regularnie podejmowanym inicjatywom pro life rośnie świadomość społeczeństwa odnośnie tego, czym naprawdę jest aborcja i maleje przyzwolenie na nią. Stawką nie jest tylko życie konkretnych osób, którym grozi niezawiniona śmierć, ale również całokształt otoczenia kulturowego i przyszłość naszego narodu. Wszechobecne zniechęcanie do zakładania rodziny i posiadania dzieci świadczy o poważnym kryzysie, który dotknie nie tylko nas, ale i kolejnego pokolenia. Dlatego tegoroczny marsz idzie pod hasłem „Dzieci przyszłością Polski”. Chcemy zwrócić szczególną uwagę na problem niskiej dzietności Polaków oraz konsekwencje, jakie z tego wynikną już w niedalekiej przyszłości.

Chcemy, aby wrocławski marsz obrońców życia odbył się w niedzielę, 1 października 2023 r. Ma to być duże, rodzinne wydarzenie, podczas którego pokażemy, że wrocławianie nie są obojętni wobec śmierci najsłabszych i bliska jest im troska o przyszłość narodu. Planujemy również w tym roku przedłużenie naszego spotkania o kiermasz, na którym będzie można porozmawiać, zapoznać się i miło spędzić czas w radosnej, rodzinnej atmosferze.

Co mamy do zrobienia?

Do głównych działań niezbędnych przy organizacji planowanego przez nas wydarzenia wliczamy:

 • Organizację marszu

Bardzo istotnym celem zbiórki jest sfinansowanie marszu pod względem formalnym. Potrzebujemy m.in. nagłośnienia czy podestu do wystąpień. Koszt wynajmu szacujemy na ok. 1500 zł.

 • Promocję wydarzenia

Kluczowym elementem jest jak najszersze poinformowanie wrocławian, a także mieszkańców Dolnego Śląska o inicjatywie. W tym celu przygotujemy kampanię informacyjną skierowaną do młodych osób, uczniów, studentów, małżeństw, a także rodzin z dziećmi. W planach mamy płatną kampanię w mediach społecznościowych, sponsorowane artykuły oraz - o ile środki na to pozwolą - reklamę w radio. Część środków chcemy przeznaczyć na plakaty informujące o wydarzeniu, które trafią również do parafii. Na ten cel chcemy przeznaczyć ok. 2500 zł.

 • Materiały promocyjne

Część środków ze zbiórki chcemy również przeznaczyć na materiały, które będą rozdawane podczas Marszu. W ubiegłym roku bardzo dużą popularnością cieszyły się balony dla dzieci, niestety dość szybko się skończyły. Chcielibyśmy, aby każde dziecko mogło otrzymać balonik. Ponadto planujemy rozdawać wlepki oraz ulotki informacyjne. Na ten cel planujemy przeznaczyć ok. 1500 zł.

 • Kiermasz integracyjny

Po Marszu planujemy organizację kiermaszu, na którym uczestnicy Marszu, rodziny z dziećmi, wolontariusze będą mogli się zapoznać i porozmawiać. Wokół inicjatyw pro life chcemy budować wspólnotę ludzi, którzy szukają oparcia wśród wielu zagrożeń współczesnego świata. Ponieważ w Marszu uczestniczą także najmłodsi mieszkańcy Wrocławia chcemy im zapewnić kilka atrakcji i na ten cel planujemy przeznaczyć ok. 1000 zł.

Gdyby udało się zebrać większą kwotę, dodatkowe fundusze zostaną przeznaczone na zaplanowanie przyszłych działań o charakterze pro life. Chcielibyśmy mieć możliwość rozwijania naszej aktywności przez cały rok. Pomysłów mamy dużo i chętnie poświęcimy na to swój czas, ale ograniczają nas takie koszty jak: wynajem sal na spotkania, sfinansowanie przyjazdu gości, wydruk materiałów, itp.

Potrzebujemy więc WASZEGO wsparcia! Bez takich ludzi jak wy „głos dla życia” nadal będzie cichy i wycofany.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy oddolnym porozumieniem wolontariuszy, społeczników oraz działaczy pro-life. Organizujemy społeczne inicjatywy promujące chrześcijańskie wartości, szacunek do życia, troskę o dobro wspólne. Z bardzo pozytywnym przyjęciem spotkała się organizowana przez nas akcja: "Dzwon Głos Nienarodzonych", przygotowaliśmy również pokaz filmu „Miłość silniejsza niż strach”, ale największym wyzwaniem było przygotowanie Marszu dla Życia, który w 2022 roku po wielu latach przerwy znowu przeszedł ulicami Wrocławia. W kwietniu zgromadziliśmy się w obronie dobrego imienia św. Jana Pawła II i wraz z tysiącami wrocławian przeszliśmy w Marszu Pamięci. Ponadto z prywatnych funduszy udało nam się stworzyć stronę internetową naszej inicjatywy: http://wroclawdlazycia.pl/ oraz prowadzimy fanpage na Facebooku: https://www.facebook.com/wroclawdlazycia

Dziękujemy za wszelką okazaną pomoc. Będziemy również wdzięczni za podzielenie się informacją o marszu oraz zbiórce wśród przyjaciół, znajomych i w mediach społecznościowych. Jeśli masz pytania - napisz do nas: kontakt@wroclawdlazycia.pl

Spotkajmy się na wrocławskim Marszu dla Życia!

Wspierają

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  30.09.2023

  50 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  29.09.2023

  2 000 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  28.09.2023

  30 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  26.09.2023

  20 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  26.09.2023

  30 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  25.09.2023

  30 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  17.09.2023

  60 zł

 • Nasz Jelcz

  Nasz Jelcz

  16.09.2023

  120 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  15.09.2023

  20 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  14.09.2023

  500 zł

 • Brak wpłat

Komentarze

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  17.09.2023

  60 zł

  Oby co roku!!!

 • Jaroslaw Szolc

  Jaroslaw Szolc

  13.09.2023

  60 zł

  Gdyby trzeba było w czymś pomóc, to ja chętnie. Powodzenia i (mam nadzieję) do zobaczenia!

 • . marca Dzień Ofiar Feminizmu

  . marca Dzień Ofiar Feminizmu

  10.09.2023

  200 zł

  fb.com/ofiaryfeminizmu

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  07.09.2023

  60 zł

  Powodzenia!

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  04.09.2023

  30 zł

  Powodzenia! Niestety nie będę mogła być na Marszu, ale chętnie się jakoś przysłużę pięknej inicjatywie.

 • Brak komentarzy