PROJEKT NO.2 - 11 LISTOPADA 2024

PROJEKT NO.2 - 11 LISTOPADA 2024

Nazwa Projektu:

11 LISTOPADA 2024 - WYŚPIEWANA NIEPODLEGŁA


Numer Projektu Radomskiej Fundacji Filipińskiej:

PROJEKT No 2

Podtytuł Projektu:

HISTORIA NUTAMI PISANA

Cel Projektu:

Projekt obejmuje podjęcie działań przez Radomską Fundację Filipińską w celu przywrócenia cyklicznego wydarzenia kulturalnego w sali koncertowe Oratorium Kongregacji św. Filipa Neri, przy ulicy Grzybowskiej 22 w Radomiu.

Radomska Fundacja Filipińska podejmie działania w celu powołania zespołu zadaniowego z udziałem osób trzecich. Dopuszcza się współtworzenie projektowego wydarzenia z innymi podmiotami.

Opis Projektu:

„Wyśpiewana niepodległa. Historia nutami pisana - to wyjątkowe koncerty, tworzone przez młodych wykonawców z Katolickiego Liceum im. św. Filipa Neri, Orkiestrę Wojskową w Radomiu, zespół muzyków oraz zgromadzoną publiczność. Od 2013 roku z okazji Święta Niepodległości w Oratorium przy ul. Grzybowskiej 22 organizatorzy zachęcają do wspólnego rodzinnego śpiewania piosenek patriotycznych i żołnierskich oraz poznawania historii Polski. Pomysł wspólnego śpiewania piosenek wojskowych i patriotycznych zyskuje w Polsce coraz więcej zwolenników – to prosty sposób na tworzenie wspólnoty przeżyć, radości świętowania i naukę podstaw historii. Naczelną ideą spektakli jest wspólne śpiewanie piosenek wojskowych, a prawdziwymi twórcami publiczność, bo to właśnie ona uczestniczy w wykonywaniu utworów. Całość oparta jest na prostym scenariuszu: każdemu z ważnych wydarzeń z historii Polski lat 1795-1989 towarzyszy pieśń z tego okresu. Komentarze wprowadzają ważne daty i omawiają fakty historyczne. Atrakcyjności występowi dodają kostiumy. Jak dodają organizatorzy, z roku na rok „Wyśpiewana Niepodległa” rozwija się. Z imprezy szkolnej, która miała być jedynie przewrotną akademią „ku czci”, stała się projektem znanym w Radomiu. W koncertach uczestniczy prawie 1000 osób. Niewyczerpane źródło śpiewników i nagrań, także archiwalnych, pozwala na to, by za każdym razem proponować wykonawcom inną listę dwudziestu utworów. Te, które są stałe („My, Pierwsza Brygada”, „Przybyli ułani pod okienko”, czy „Warszawskie dzieci”), stanowią fundament każdego spektaklu. Koncerty „Wyśpiewana Niepodległa. Historia nutami śpiewana” organizowane są przez Stowarzyszenie Młyńska „Verum, Bonum, Pulchrum” oraz Katolickie Liceum Ogólnokształcące im. św. Filipa Neri w Radomiu. Autorką scenariuszy koncertów jest polonistka KLO Magdalena Wojtkiewicz. Chór szkolny przygotowuje Agnieszka Kobierska, dyrygent chóru radomskiego Uniwersytetu. Z młodzieżą występuje Orkiestra Wojskowa z Radomia oraz Radomski Zespół Sentymentalny Mateusza Murawskiego.” NIEPODLEGŁA.FILIPINI.RADOM.PL

Zasięg Projektu:

Ponad lokalny - Miasto Radom i Powiat Radomski

 

Zakładany Czas Realizacji Projektu:

Wydarzenie w okolicach 11 LISTOPADA 2024

Planowany termin rozpoczęcia działań promocyjnych: MAJ 2024

 

Uzasadnienie Projektu:

Ostatnie wydarzenie z cyklu 11 LISTOPADA - Wyśpiewana niepodległa. Historia nutami pisana - odbyło się w 2019 roku. 


Przeznaczenie Darowizny:

Pozyskane fundusze posłużą do zaplanowania i przeprowadzenia wydarzenia w ramach posioadanych środków przez Radomską Fundację Filipińską. Zgodnie z Uchwałą Nr 2 Rady Radomskiej Fundacji Filipińskiej z dnia 5 X 2023 par.3 - W razie niewykorzystania zebranych środków finansowych na w/w cel można przenieść je na projekt najbliższy.


Planowane Rezultaty:

Zorganizowanie i przeprowadzenie wydarzenia pt: 11 LISTOPADA 2023 - WYŚPIEWANA NIEPODLEGŁA przy dużej frekwencji widzów i artystów.  W razie realizacji w/w rozpoczęcie prac nad cyklicznościa wydarzenia kulturalnego.


Potrzebne Kwoty:

- wielkość wydarzenia uzależniona od pozyskania budżetu

- budżet początkowy ok. 40 000 PLN

- w razie przekroczenia w/w sumy środki posłużą na powiększenie programu wydarzenia

* wszystkie działania w ramach możliwości organizacyjnych Radomskiej Fundacji Filipińskiej

 

Pełne sprawozdanie z poprzednich edycji - nie pod szyldem Radomskiej Fundacji Filipińskiej -  wydarzenia dostępne online: https://niepodlegla.filipini.radom.pl/

Wspierają

    Brak wpłat

Komentarze

    Brak komentarzy

Wybierz kwotę

Wspierających:

0

Wybrana wpłata -   zł (Nagroda)

Pozostało znaków: 300

Bezpieczne płatności z imoje

Aby dokonywać płatności cyklicznych, musisz posiadać konto na platformie.

Rejestracja zajmie tylko chwilę, a zostaniesz częścią naszej wspólnoty! Jeśli posiadasz już konto możesz się zalogować.