Tato, jesteś ważny!

Tato, jesteś ważny!

Wspierajmy ojców!

Darmowy i ogólnodostępny poradnik dla ojców

W naszych działaniach chcemy promować ojcostwo jako ważne zadanie już od momentu ciąży i w pierwszych chwilach życia dziecka. Chcemy również pokazać, jak ojciec może budować więź z noworodkiem i niemowlakiem, a także zwrócić uwagę na płynące z tego wartości. Mężczyzna to kluczowe wsparcie dla młodej mamy. Drodzy Panowie, jesteście bardzo ważni!

Dlatego też pracujemy nad poradnikiem dla ojców! Chcemy, aby był dostępny w całej Polsce, na wszystkich oddziałach położniczych. 
 

Już na etapie ciąży tak wiele mówi się na tematy związane z macierzyństwem. Dbamy szczególnie o to, aby wspierać kobietę w związku z nadchodzącymi w jej życiu przemianami. Nie zapominajmy jednak o ojcach i ich ważnej roli w opiece nad kobietą i dzieckiem.

W naszych działaniach chcemy pokazać, jak ważna jest rola ojca już od poczęcia dziecka. 

 

Rola ojca dziecka w ciąży?

Na początku jest to działanie wspierające kobietę, ale po narodzinach ojcowie mogą również, po  powrocie z pracy, angażować się w opiekę nad maluchem. Czasem rodzice mogą zdecydować, że to ojciec zostaje w domu z noworodkiem. Takie postawy mogą powodować zaskoczenie w jego najbliższym otoczeniu. Jednak to decyzja rodziców, jak będą dzielić się opieką nad maluchem. 

 

Ojcostwo podczas pierwszego roku życia dziecka

Natomiast gdy ojciec decyduje się na pracę, a mama zostaje z dzieckiem w domu, mężczyzna nadal ma możliwość zaangażowania się w opiekę nad niemowlakiem. Jest to trudne, gdyż może wracać do domu późno, ale przy odpowiednim wsparciu i świadomości, jak ważny jest udział ojca i jego rola w procesie rozwoju dziecka, jest szansa, że uda się to zorganizować.

Czasem ojcowie nie wiedzą, jak mogą angażować się w opiekę nad takim malcem. Jest to spowodowane tym, że np. to kobieta karmi piersią, co na początku zajmuje większość dnia. Maluch uspokaja się podczas karmienia, zasypia - to nie jest tylko jedzenie, ale również sposób uspokojenie się i budowanie więzi. Jednak ojcowie mogą angażować się w inne aspekty życia noworodka - np. iść z nim na spacer, nosić w chuście, kąpać... Jest to czas, który również owocuje silną więzią z maleństwem.

 

Potrzebujemy Państwa wsparcia!

Pracujemy nad darmowym poradnikiem dla ojców.

Zbieramy na  jego napisanie, redakcję, korektę, opracowanie graficzne, skład, druk i dystrybucję na oddziałach położniczych oraz w przychodniach w całej Polsce.

Jest to wsparcie udzielone nie tylko młodym rodzicom, ale przede wszystkim działanie na rzecz dobra małych dzieci, które potrzebują mamy i taty. 

Tato, jesteś ważny!


 

Wspierają

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  28.12.2021

  30 zł

 • Brak wpłat

Komentarze

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  28.12.2021

  30 zł

  bardzo kibicuję!

 • Brak komentarzy

Wybierz kwotę

Wspierających:

1

Wybrana wpłata -   zł (Nagroda)

Pozostało znaków: 300

Bezpieczne płatności z imoje

Aby dokonywać płatności cyklicznych, musisz posiadać konto na platformie.

Rejestracja zajmie tylko chwilę, a zostaniesz częścią naszej wspólnoty! Jeśli posiadasz już konto możesz się zalogować.