Razem budujemy świat przyjazny rodzinie!

Razem budujemy świat przyjazny rodzinie!

Razem działajmy na rzecz rodzin!


Jesteśmy fundacją działającą na rzecz wartości rodzinnych i wspierającą młodych rodziców. 


Młodzi wzmacniają rodzinę

Zorganizowaliśmy konkurs, w którym wzięli udział uczniowie szkół ponadpodstawowych. Jego celem było kreowanie pozytywnego wizerunku rodziny oraz promowanie wartości rodzinnych wśród młodych ludzi, a także realne wsparcie dla rodzin. Obecnie będziemy realizować nagrodzone projekty wraz z ich autorami:

Projekt Zrozumiani silniejsi ma na celu wsparcie psychologiczne rodzin. Uczestnicy przeprowadzili ankietę, na podstawie której w ma powstać strona internetowa z multimedialnym kalendarzem. Za jego pomocą każdy zainteresowany mógłby zarejestrować się na wolny termin i otrzymać wsparcie psychologa.

Projekt Cel rodzina zakłada wsparcie rodzin w różnych aspektach ich życia. Chodzi o stworzenie portalu, na którym zainteresowani mogliby znaleźć informacje o organizacjach oferujących wsparcie rodzinom. Autorzy dzięki temu portalowi chcą sprawić, że zainteresowani w prosty sposób mogliby wyszukać miejsce, w którym otrzymają pomoc.

Projekt “STORGE” oraz Spotkania Informacji i Wsparcia opiera się na dwóch filarach, z których pierwszy polega na wspieraniu przekazu dotyczącego rodziny za pomocą mediów społecznościowych, nawiązania współpracy ze środowiskami kształtującymi dzieci i młodych ludzi, organizowania grup wsparcia. Drugi filar to “Storge” - praktyczny pomysł dla organizacji pozarządowej polega na zorganizowaniu systemu wsparcia dla rodzin za pomocą strony internetowej, który jest wzorowany na systemie “neighbors4neighbors”.

Projekt Rodzina rodziną silna! zakłada zorganizowanie cyklu debat. Tematy do nich zostaną wybrane na podstawie specjalnej ankiety. Zostanie to poprowadzone innowacyjną Metodą Word Cafe. Ważnym aspektem przedsięwzięcia jest poruszanie ważnych tematów na zasadzie dialogu.

Projekt Rodzina na czasie to aplikacja “Rodzina na czasie”. Jej działanie ma się opierać na organizowaniu czasu i finansów całej rodziny. Będzie również służyła zapisywaniu zadań domowych konkretnym członkom rodziny.

 

Wsparcie rodziców w pracy

Firma Przyjazna Rodzinie to program promujący zatrudnienie przyjazne rodzinom. Zwracamy tu uwagę na to, jak ważne jest wsparcie przez firmy pracowników, którzy są rodzicami. W zeszłym roku napisaliśmy Kodeks dobrych praktyk, w którym zwróciliśmy uwagę na rozwiązania, przez które pracodawcy mogą wesprzeć pracowników i ich rodziny. Natomiast w tym roku zorganizowaliśmy plebiscyt na Firmę Przyjazną Rodzinie 2021. Chcemy w ten sposób promować właśnie takie postawy wśród pracodawców. W ramach tego projektu pracujemy nad systemem certyfikacji, za pomocą którego chcemy wyróżniać firmy wspierające zatrudnionych rodziców.

Niezastąpieni ojcowie

Pracujemy nad poradnikiem dla ojców, aby podkreślić ich rolę przy wychowaniu dziecka w pierwszym roku życia. Chcemy w nim również pokazać to, w jaki sposób młodzi ojcowie mogą angażować się w opiekę nad niemowlakiem oraz dlaczego jest to ważne. Nasz poradnik będzie dostępny na wszystkich oddziałach położniczych w kraju.

Aplikacja mobilna 

Pracujemy również nad aplikacją mobilną, za pomocą której będziemy działać na rzecz rodzin. Poza tym będzie ona miała wiele funkcji przydatnych dla rodzin oraz prorodzinnych organizacji pozarządowych.

 

Dzięki Państwa wsparciu możemy realizować prorodzinne projekty.

Jesteście Państwo kluczowymi członkami naszego zespołu, razem tworzymy świat przyjazny rodzinie!


 

Wspierają

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  08.12.2023

  50 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  21.01.2022

  50 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  28.12.2021

  30 zł

 • Brak wpłat

Komentarze

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  28.12.2021

  30 zł

  Wspaniała działalność!!

 • Brak komentarzy

Wybierz kwotę

Wspierających:

3

Wybrana wpłata -   zł (Nagroda)

Pozostało znaków: 300

Bezpieczne płatności z imoje

Aby dokonywać płatności cyklicznych, musisz posiadać konto na platformie.

Rejestracja zajmie tylko chwilę, a zostaniesz częścią naszej wspólnoty! Jeśli posiadasz już konto możesz się zalogować.