Film dokumentalny "Żydowski mord rytualny - legenda czy fakt?"

Film dokumentalny "Żydowski mord rytualny - legenda czy fakt?"

 

W dzisiejszych czasach zakłąmywanie historii trwa w najlepsze. Niemcy stają się “nazistami”, a coraz więcej wątków związanych z przeszłością Żydów i bieżącą działalnością jest się tematami tabu. Wszystkie informacje prawdziwe, lecz  stawiające te środowiska w złym świetle, zyskują łatkę „kontrowersyjnych”, rasistowskich i „antysemickich”. Wszyscy słyszeliśmy skowyt lewicowych i żydowskich instytucji, w związku z ukazaniem się filmu Wojciecha Sumlińskiego „Powrót do Jedwabnego”. Pojawiły się ataki na film i reżysera, próby cenzury prewencyjnej, blokowania zbiórek na film, sali kinowych i domów kultury, w których produkcja ta miała być wyświetlana. A przecież prawda o Jedwabnym to zaledwie wierzchołek góry lodowej!

Temat mordu na tle rytualnym oraz używania krwi przez Żydów poruszany był przez wielu naukowców, pisarzy i publicystów. Intensywnie eksploatowano go zwłaszcza po II wojnie światowej. Poszczególni autorzy, pracując w cieniu wielkiej tragedii żydowskiej zwanej „holokaustem”, z góry odrzucali możliwość realności tego typu praktyk. Podchodzili do swych badań z gotową tezą, że wydarzenia takie są absurdalne i nigdy nie miały miejsca. Być może część z nich robiła to ze strachu przed okrzyknięciem ich „antysemitą”. Łatka ta w dobie obecnej, specyficznie pojmowanej poprawności politycznej skutkuje – zwłaszcza w świecie zachodnim – utratą pracy i bojkotem towarzyskim; swoistą śmiercią cywilną osoby, która się jej dorobiła. Presja polityczna i środowiskowa powoduje, że kolejni autorzy czują się niejako w obowiązku a priori zaprzeczać autentyczności mordu. Część, by nie było żadnych wątpliwości co do ich postawy, zamieszcza zaprzeczenie już w tytułach prac, wobec czego pozostaje im już tylko dopasować treść do z góry przyjętej tezy. Inni, aprioryczną tezę zawierają we wstępach publikacji. Integralną cechą „badań” nad mordem rytualnym jest atak na chrześcijan, będących głównymi oskarżycielami Żydów o tego typu praktyki. Tymczasem oskarżenia o praktykowanie mordów wysuwano przeciwko Żydom na długo przed Chrystusem. Ba – Stary Testament zawiera opis dwóch żydowskich mordów rytualnych, w tym jednego dokonanego! Negacjoniści autentyczności tych praktyk, abstrahują od dokumentów historycznych i wypowiedzi samych rabinów, które przeczą oficjalnej narracji. Kolejną cechą badaczy tematu jest całkowite zamknięcie się na polemikę i argumenty drugiej strony. Uznają zasadę, że jeśli nie można wygrać w dyskusji, należy w ogóle do niej nie przystępować, zamilczeć osoby, które mają inny pogląd na tą kwestię.

W czasach PRL mieliśmy kłamstwo katyńskie, a w III RP kłamstwo okrągłego stołu. Oba były (a to drugie jest nadal) zaciekle bronione przez utytułowanych historyków. Podobnie jest z tematem żydowskiego mordu rytualnego, który rzekomo nigdy nie miał miejsca. Temat ten jest zakazany, a każda próba jego podjęcia kończy się śmiercią cywilną śmiałka. Czas najwyższy z tym skończyć! Dziś na szczeście mamy już kilka prac ukazujących prawdę na ten temat m.in. „Krwawą Paschę” prof. Ariela Toaffa, czy „Mord rytualny w Rzeszowie? Śledztwo Historyczne” Radosława Patlewicza. Czas najwyższy na film dokumentalny poruszający te kwestie, film, który trafi do polskich i zagranicznych widzów, którzy z różnych przyczyn nie mogą sięgnąć po literaturę przedmiotu.

Oczywiste, że w dziele wyjaśnienia tego tematu nie możemy liczyć ani na dofinansowanie z Ministerstwa Kultury czy Państwowego Instytutu Sztuki Filmowej, a nawet na ich milczącą zgodę i zakulisowe poklepanie po plecach. Wszystko musimy zrobić sami, w dodatku wbrew woli „polskich” władz. Na szczęście to też się dzieje. Powstają już filmy takie jak wzmiankowany „Powrót do Jedwabnego” Wojciecha Sumlińskiego. Mają one wielkie znaczenie dla odkłamywania propagandy, jednak stanowią tylko i aż, wyraz desperackiej obrony strony polskiej przed kłamliwymi oskarżeniami o zbrodnie, których jako Naród, nie popełniliśmy. Najwyższy czas na kontrofensywę, na rajd na terytorium przeciwnika. Nie chodzi tu oczywiście o rzucanie obelg i kłamstw w drugą stronę - to metody naszych wrogów - ale o coś wręcz przeciwnego. O pokazanie prawdy, niewygodnej prawdy, schowanej za parawanem politycznej poprawności. Jesteśmy głęboko przekonani, że to, czego Żydzi najbardziej się wstydzą i za wszelką cenę chcą ukryć przed światem, są właśnie informacje o popełnianych przez ich przodków mordach na tle rytualnym. Informacji tych jest bez liku, czego najlepszym dowodem jest świetna praca prof. Ariela Toaffa, nota bene Żyda, który w szczegółach, na podstawie źródeł historycznych, opisał proces pozyskiwania przez diasporę krwi dzieci, niezbędnej do celów medycznych oraz rytuałów religijnych, towarzyszących żydowskiemu świętu paschy.

Chcemy jeszcze raz zebrać te informacje i przedstawić je w przystępnej formie audiowizualnej. Naszym celem jest zebranie funduszy na produkcję filmu dokumentalnego "Żydowski mord rytualny – legenda czy fakt?" Potrzebujemy wsparcia jedynego pracodawcy, jakiego mamy i jakiego chcemy mieć. Jesteście nim Wy - nasi Widzowie i Czytelnicy. To od Was zależy, czy uda nam się zebrać niezbędne fundusze i zrealizować film, którego temat jest tak ważny. Tylko wspólnymi siłami pokonamy tę drogę i damy odpór wielowiekowym matactwom - w imię teraźniejszości, ale także w imię tych, którzy byli przed nami oraz tych, którzy przyjdą po nas.

W filmie zostanie przedstawiona geneza oskarżeń Żydów o mordy rytualne, w tym mordy w celu pozyskania krwi do rytuałów religijnych oraz na potrzeby medyczne. Przedstawione zostaną argumenty zwolenników i przeciwników autentyczności mordów, cytaty z Tory i Talmudu, wypowiedzi rabinów, oraz inne źródła archiwalne.

Dzieło będzie skierowany przede wszystkim do widzów z Polski, Europy Zachodniej i Stanów Zjednoczonych, dlatego niezbędne będzie przygotowanie go także w języku angielskim. O ile pozwolą na to fundusze, całość zostanie wzbogacona o kolejne ścieżki dźwiękowe z lektorem w innych językach. Marzy nam się też wersja z napisami w języku hebrajskim. W trakcie realizacji przeprowadzonych zostanie wiele wywiadów z ekspertami w temacie, wykonane zostaną ujęcia w muzeach i innych miejscach pamięci; pojawią się też skany oryginalnych dokumentów źródłowych. Chcemy nagrać film w możliwie najwyższej jakości, a w tym celu będziemy musieli korzystać z profesjonalnego sprzętu. Poza samymi dniami zdjęciowymi sporo czasu i środków pochłonie również montaż.

Za scenariusz i reżyserię odpowiedzialni będą Radosław Patlewicz oraz Tomasz Grzegorz Stala. Radosław Patlewicz jest autorem wysoko ocenianej książki naukowej pt. „Mord rytualny w Rzeszowie? Śledztwo historyczne”. Tomasz Grzegorz Stala z kolei, jest osobą związaną z mediami od kilkunastu lat, reżyserem filmu dokumentalnego „Serce Polski”, realizatorem wizji w szeregu produkcjach na żywo, właścicielem niezależnego wydawnictwa 3DOM. W tworzenie dzieła rzecz jasna, zaangażowany zostanie szereg innych osoby posiadających doświadczenie, znanych z kilku wcześniejszych produkcji dokumentalnych, takich jak „Serce Polski” czy „Kandydat”.

Wspierają

 • ADAM FOX LIS z UK

  ADAM FOX LIS z UK

  6 days ago

  20 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  2 weeks ago

  100 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  3 weeks ago

  20 zł

 • Arek Olszewski

  Arek Olszewski

  1 month ago

  15 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  30.07.2022

  35 zł

 • Kamil

  Kamil

  02.07.2022

  50 zł

 • Adam

  Adam

  23.05.2022

  10 zł

 • Jakub Piekut

  Jakub Piekut

  28.04.2022

  50 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  27.04.2022

  50 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  27.04.2022

  10 zł

 • Brak wpłat

Komentarze

 • ADAM FOX LIS z UK

  ADAM FOX LIS z UK

  6 days ago

  20 zł

  Wsparcie dla darmozjada i donosiciela od Banderowca z 🇬🇧 Adama Lisa. P.S. Jestem znajomym Slawka z Kanady i Mateusza Prawnika. Jak bedziesz potrzebowal na Busa do Lublina to daj znac Katotalibie😀

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  3 weeks ago

  20 zł

  Od Troglodyty dla szmalcownika.

 • Arek Olszewski

  Arek Olszewski

  1 month ago

  15 zł

  Życzę sukcesu !

 • Jakub Piekut

  Jakub Piekut

  28.04.2022

  50 zł

  Skoro mordy rytualne Kartagińczyków i Azteków są badane to mordy rytualne Żydów też powinny być badane

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  27.04.2022

  10 zł

  Skromnie bo emeryt ...

 • Brak komentarzy

Wybierz kwotę

Wspierających:

72

Wybrana wpłata -   zł (Nagroda)

Pozostało znaków: 300

Bezpieczne płatności z imoje

Aby dokonywać płatności cyklicznych, musisz posiadać konto na platformie.

Rejestracja zajmie tylko chwilę, a zostaniesz częścią naszej wspólnoty! Jeśli posiadasz już konto możesz się zalogować.