Jedność naszą siłą - wspieramy młodzież z Ukrainy

Jedność naszą siłą - wspieramy młodzież z Ukrainy

Wystartował program stypendialny dla studentów z Ukrainy w Collegium Intermarium. Dołóż swoją cegiełkę do przyszłości młodzieży z terenów objętych działaniami wojennymi na Ukrainie.

Misją Collegium Intermarium jest budowanie jedności krajów Międzymorza poprzez nowoczesne kształcenie elit, których narody przez dziesięciolecia były pozbawione możliwości tworzenia własnych instytucji akademickich. Collegium jest przestrzenią rozmowy nie tylko o wspólnej kulturze i różnorodności tradycji naszego regionu, ale przede wszystkim o współpracy naukowej, społecznej i gospodarczej, zarówno obecnie, jak i w przyszłości.

 

Dzisiaj, z niepokojem obserwując rozwój sytuacji na Ukrainie, chcemy najbardziej uzdolnionej młodzieży z terenów zagrożonych działaniami wojennymi dać możliwość odbycia prestiżowych studiów prawniczych w Polsce.

 

“Wierzymy, że przyszłość krajów Intermarium zależy od młodego pokolenia. To ono będzie budowało ideę pokoju i współpracy między narodami, a także zrozumienie dla szacunku wobec prawa międzynarodowego i praw człowieka” – mówi dr Bartosz Lewandowski, rektor Collegium Intermarium.

 

Kształcimy prawników wyposażonych w szeroką wiedzę humanistyczną, świadomych znaczenia łacińskiej kultury, chrześcijaństwa i dziedzictwa antyku w dziejach Europy i świata. Wprowadzamy w doskonałą znajomość prawa międzynarodowego i najważniejsze zagadnienia gospodarcze. „Wierzymy, że tylko taki holistyczny model edukacji przygotuje absolwentów do pełnienia odpowiedzialnych ról społecznych i zajmowania najwyższych stanowisk w świecie prawa, biznesu, nauki, polityki, mediów, organizacji międzynarodowych i organów administracji publicznej w swojej ojczyźnie – Ukrainie” – dodaje rektor Collegium Intermarium.

Studia prawnicze rozpoczną się w październiku 2022 roku. Studenci z Ukrainy w ramach zajęć językowych odbędą kurs języka polskiego. „Studenci z Ukrainy traktowani będą na tych samych zasadach co studenci polscy i studenci z innych krajów. Planujemy wspólne grupy zajęciowe w celu lepszej wymiany kulturowej pomiędzy państwami Międzymorza. Fakt przyjęcia studentów z terenów zagrożonych wojną nie będzie oznaczał premiowania żadnej z narodowości w procesie rekrutacyjnym, czy konkursach stypendialnych” – przekonuje dr Lewandowski.

 

W ramach naszej oferty chcemy wyłonić najlepszych kandydatów na studia prawnicze w Collegium Intermarium. Kandydaci mogą zgłaszać się poprzez formularz: https://forms.gle/9GYiWvM6TqL1yyht9

Wspierają

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  07.03.2022

  100 zł

 • Pałuczak Jan

  Pałuczak Jan

  24.02.2022

  5 zł

 • Miłosz

  Miłosz

  24.02.2022

  100 zł

 • Brak wpłat

Komentarze

  Brak komentarzy

Wybierz kwotę

Wspierających:

3

Wybrana wpłata -   zł (Nagroda)

Pozostało znaków: 300

Bezpieczne płatności z imoje

Aby dokonywać płatności cyklicznych, musisz posiadać konto na platformie.

Rejestracja zajmie tylko chwilę, a zostaniesz częścią naszej wspólnoty! Jeśli posiadasz już konto możesz się zalogować.