Pomoc dla Ukrainy

Pomoc dla Ukrainy

AKTUALIZACJA

W niedzielę zorganizowaliśmy trzeci konwój humanitarny do Ukrainy. Tym razem napotkaliśmy wiele trudności z transportem. Dzięki zaangażowaniu całego naszego zespołu oraz wsparciu wielu innych osób ostatecznie udało się bezpiecznie dostarczyć dary. 

Zawieźliśmy specjalne opatrunki na rany postrzałowe i odmę płucną (boliny), apteczki taktyczne, leki przeciwbólowe, środki opatrunkowe (stazy, bandaże), krople do oczu, a także żywność, mleko modyfikowane i pieluchy - wszystko, co jest teraz niezbędne w miejscach, gdzie od niemal miesiąca trwa wojna.

Materiały trafiły m.in. do Obwodowego Szpitala Dziecięcego w Iwano-Frankowsku oraz do szpitali cywilnych i wojskowych w Kijowie i Charkowie.

AKTUALIZACJA

Do Lwowa udał się drugi zorganizowany przez nas mini-konwój humanitarny. Busy wyruszyły zapakowane po dach żywnością, opatrunkami i środkami medycznymi, które aktualnie są pilnie potrzebne na Ukrainie. Choć to tylko kropla w morzu potrzeb, udało nam się znów zabrać ze sobą kilka osób.

Stworzyliśmy systemowy mechanizm organizacji pomocy dla uchodźców, ale widzimy, że potrzeby ofiar wojny będą stale rosnąć. Dziękujemy za dotychczasowe wpłaty i prosimy o dalsze wsparcie naszych działań - planujemy kolejne konwoje humanitarne. 

 

AKTUALIZACJA

Mimo wielu trudności i komplikacji zorganizowaliśmy konwój z pomocą humanitarną dla Ukrainy. 

Zawieźliśmy do Lwowa środki medyczne, apteczki, lekarstwa, środki higieniczne i żywność. 

W drodze powrotnej nasze busy ewakuowały z Lwowa siedmioro dzieci i cztery kobiety opiekujące się nimi. Cieszymy się, że nasz konwój bezpiecznie dotarł już do Polski!

Zachęcamy Was do wpłat - za zebrane środki możemy wspierać Ukrainę.

________________________________________

W ostatnich dniach staliśmy się świadkami zbrojnej inwazji na Ukrainę. W każdej minucie, tuż za naszą wschodnią granicą, ukraińskie miasta są ostrzeliwane i bombardowane, atakowane są także cele cywilne, w tym budynki mieszkalne. Giną mężczyźni, kobiety i dzieci. 

W całej tej sytuacji najbardziej cierpią zwykli obywatele. Dla ludności cywilnej tocząca się wojna jest niewyobrażalną tragedią, która zmusiła część z nich do ucieczki z kraju, w obawie o własne życie. 

Z tego powodu Fundacja Kulskich organizuje zbiórkę pieniędzy na pomoc uchodźcom z Ukrainy. Wiele z tych osób znalazło się w Polsce bez niczego, bez podstawowych rzeczy niezbędnych do funkcjonowania.

Całość środków zostanie przeznaczona na pomoc uchodźcom - zakup artykułów spożywczych, higienicznych i innych według zapotrzebowania, leków które zostaną przekazane ukraińskim uchodźczyniom i uchodźcom, a także ich transport z punktów na granicy do Warszawy oraz bezpośrednią pomoc materialną.

Każda wpłata to wielki gest wsparcia wobec osób, które w obliczu konfliktu zbrojnego na Ukrainie, były zmuszone do ucieczki przed wojną. 

Dziękujemy za Wasze wsparcie!

Partnerami zbiórki są Instytut Rozwoju Spraw Społecznych oraz Firma Vision Group, a także Mariusz Osowski, który udostępnia busy.

Oprócz zbiórki, organizujemy także wspólnie transporty uchodźców z granicy do Warszawy. Od wtorku kursują busy, które bezpiecznie przewożą potrzebujące osoby z Medyki do stolicy.

 

Wspierają

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  24.03.2022

  500 zł

 • Piotr Mazurek

  Piotr Mazurek

  17.03.2022

  2 000 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  14.03.2022

  20 zł

 • Maarten

  Maarten

  07.03.2022

  1 000 zł

 • Krzysztof Łokaj

  Krzysztof Łokaj

  02.03.2022

  500 zł

 • Bartek Pisarski

  Bartek Pisarski

  01.03.2022

  250 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  01.03.2022

  500 zł

 • Brak wpłat

Komentarze

 • Krzysztof Łokaj

  Krzysztof Łokaj

  02.03.2022

  500 zł

  Pomoc Humanitarna dla Ukrainy.

 • Brak komentarzy

Wybierz kwotę

Wspierających:

7

Wybrana wpłata -   zł (Nagroda)

Pozostało znaków: 300

Bezpieczne płatności z imoje

Aby dokonywać płatności cyklicznych, musisz posiadać konto na platformie.

Rejestracja zajmie tylko chwilę, a zostaniesz częścią naszej wspólnoty! Jeśli posiadasz już konto możesz się zalogować.