Prosta pomoc dla Magdy i Jasia

Prosta pomoc dla Magdy i Jasia

Czy każdy jest kowalem własnego losu?
Hmmm… czasami, los podnosi wysoko poprzeczkę i potrzebujemy pomocy innych. Magda i Jaś potrzebują pomocy. To prosta sprawa i prosta historia. Każde mieszkanie wymaga okresowego remontu. Każdy ma to w swoim domu, trzeba odmalować ściany, wymienić drobne wyposażenie, wymienić kran, uszczelki, włącznik, czy wymienić drzwi. Większość z nas radzi sobie sama z tym na co dzień. Mamy w tym jakieś wsparcie. W ostateczności sąsiada :) 

Magda wychowując Jasia nie ma takich możliwości jak większość z nas. Opieka nad niepełnosprawnym synem jest na tyle pracochłonna i wymagająca, że na wiele rzeczy czasu po prostu nie ma. Jaś nie chodzi, ma wodogłowie, autyzm i Zespół Arnolda Charliego i w każdej chwili może dostać ataku padaczki, nie czuje bólu i nie potrafi załatwiać swoich potrzeb w toalecie, nosi pieluchy…. To jest praca 24/7, Magda musi robić to sama… Jest z tym naprawdę sama, mąż zmarł, nie ma rodziców, rodzeństwa, ani żadnej rodziny. Ona nie ma ani rodziny, ani pieniędzy na życie ponad bieżące potrzeby… Chcemy więc, licząc na Waszą pomoc i serce, aby mieszkanie dla Magdy i Jasia było choć troszkę odnowione i odświeżone.

Co jest do zrobienia?
Tak naprawdę to odświeżenia wymaga całe mieszkanie. Ale Magda jest bardzo odpowiedzialna i chce to zrobić etapowo. Mieszkanie wymaga malowania ścian i sufitów, konieczny jest montaż paneli ściennych w przedpokoju, potrzebna jest naprawa szafy. Łazienka nigdy nie miała na podłodze płytek i to powodowało utrzymywanie wilgoci pod linoleum. Łazienka wymaga większego remontu - trzeba wymienić brodzik na większy, położyć płytki, wymienić muszlę sedesową, lustro, szafki i na suficie wreszcie zawiśnie żyrandol zamiast zwykłej żarówki w budowlanej oprawce. Czeka nas jeszcze remont szafek kuchennych, regulacja drzwi wejściowych i trochę innych drobnych napraw, jak montaż wieszaków w przedpokoju, rolet w oknach, czy pranie dywanu, zakup gumowych karimat dla Jasia. 

Kiedy?
Chcemy to zrobić szybko, kiedy Magda z Jasiem odpocznie u naszych Przyjaciół w Uniejowie, Magda odpoczywa nad wodą, a tam płynie rzeka Warta, w pobliżu są parki, zabytkowy średniowieczny Zamek i mnóstwo turystów, Magda to bardzo lubi, a Jaś spędza czas z naszą wolontariuszką z którą uwielbia bawić się klockami.

Co potrzebujemy?
Ręce do pracy już są. Znaleźli się chętni specjaliści, którzy zadbają, aby remont był wykonany profesjonalnie. Są wolontariusze, którzy pomogą w remoncie i sprzątaniu. Potrzeba natomiast środków na materiały, narzędzia i nowe wyposażenie. Brodzik, płytki, panele, farba, sedes, żyrandol, lustro, meble i drobne wyposażenie to podstawa, aby wyremontować całkowicie łazienkę i przedpokój. Liczymy, że jest to koszt 12.000 zł. 

Rękawy w górę i do pracy!
Jeżeli możesz to wesprzyj finansowo nasze wysiłki i podziel się linkiem do zbiórki. Im więcej Przyjaciół Magdy i Jasia włączy się w nasze wysiłki i tym łatwiej będzie je skończyć. To będzie nowy dom. 

 

serdecznie pozdrawiam
Michał Owczarski
Prezes Zarządu Fundacji Życie
601050208


PS. Nie uwierzycie, ale właśnie się dowiedziałem, że Magda uzbierała sobie sama 2000 zł na czarną godzinę jakby pralka się zepsuła, jestem wzruszony, jak ona jest gospodarna! 

Wspierają

 • Ola

  Ola

  27.08.2022

  20 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  26.08.2022

  100 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  24.08.2022

  30 zł

 • Jolanta

  Jolanta

  23.08.2022

  35 zł

 • Paulina Err

  Paulina Err

  23.08.2022

  5 zł

 • Agnieszka i Marek

  Agnieszka i Marek

  23.08.2022

  50 zł

 • MP

  MP

  23.08.2022

  75 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  23.08.2022

  20 zł

 • Patrycja

  Patrycja

  22.08.2022

  100 zł

 • Daniel

  Daniel

  22.08.2022

  100 zł

 • Brak wpłat

Komentarze

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  26.08.2022

  100 zł

  Dobro zawsze wraca❤️…

 • Jolanta

  Jolanta

  23.08.2022

  35 zł

  Powodzenia.

 • Paulina Err

  Paulina Err

  23.08.2022

  5 zł

  Madzia sama nie mam lekko ale wiem że kazdy grosz się liczy. Zdrowia dla Jasia ❤️ siły dla Ciebie 🤗

 • Patrycja

  Patrycja

  22.08.2022

  100 zł

  Powodzenia ❤️

 • Brak komentarzy