Marsz „Wrocław Dla Życia”

Marsz „Wrocław Dla Życia”

Ulice całej Polski, w tym Wrocławia, są świadkami wielu marszów, manifestacji, protestów i pikiet. Wśród różnych postulatów i haseł chcemy by wybrzmiało to najbardziej podstawowe, będące fundamentem wszystkich innych – prawo do życia. Dlatego, jako inicjatywa „Wrocław dla życia” organizujemy marsz wszystkich tych, którym leży na sercu dobro najsłabszych, którzy sami nie mogą się obronić. Działamy w merytorycznej współpracy z narodowym Marszem dla życia pod patronatem Konferencji Episkopatu Polski organizowanym corocznie w Warszawie z ramienia Fundacji Centrum Życie i Rodzina. 

Zdajemy sobie sprawę, że zmiana przepisów prawa to nie wszystko. W dłuższej perspektywie wyraźnie widać, że wraz ze wzrostem świadomości społeczeństwa odnośnie tego, czym naprawdę jest aborcja, maleje przyzwolenie na nią. Stawką nie jest tylko o życie konkretnych osób, którym grozi niezawiniona śmierć, ale również całokształt otoczenia kulturowego, w jakim przyjdzie żyć nam, naszym dzieciom i wnukom - najszerzej znana kwestia aborcji nie jest jednak sednem choroby, ale jednym ze skutków. Jest to kryzys tradycyjnej rodziny, który objawia się też np. przez rozkład instytucji małżeństwa i coraz częstsze rozwody. Dlatego też, tegoroczny marsz idzie pod hasłem „I ślubuję Ci”.

Chcemy, aby wrocławski marsz obrońców życia odbył się w niedzielę, 9 października 2022 r. Ma to być duże, rodzinne wydarzenie, podczas którego pokażemy, że wrocławian może połączyć przesłanie szacunku dla życia.

Co mamy do zrobienia?

Do głównych działań niezbędnych przy organizacji planowanego przez nas wydarzenia wliczamy:

 • Organizację marszu

Bardzo istotnym celem zbiórki jest sfinansowanie marszu pod względem formalnym. Potrzebujemy m.in. nagłośnienia czy podestu do wystąpień. Koszt wynajmu szacujemy na ok. 1500 zł.

 • Promocję wydarzenia

Kluczowym elementem jest jak najszersze poinformowanie wrocławian, a także mieszkańców Dolnego Śląska o inicjatywie. W tym celu przygotujemy kampanię informacyjną skierowaną do młodych osób, uczniów, studentów, małżeństw, a także rodzin z dziećmi.

Środki ze zbiórki w dużym stopniu zostaną przeznaczone na realizację cyklu spotów promocyjnych oraz sponsorowanych kampanii w mediach społecznościowych. Ponadto część funduszy zostanie przeznaczona na tradycyjne formy promocji - plakaty, naklejki, ulotki, bannery oraz balony promujące inicjatywę. Na ten cel chcemy przeznaczyć ok. 2500 zł.

 • Zaproszenie gości

Wiele osób poświęca swój czas i pieniądze, aby dawać świadectwo miłości oraz przekazywać innym ludziom, jak ważna jest obrona rodziny i małżeństwa w dzisiejszym świecie. Chcielibyśmy, aby podczas marszu głos zabrały właśnie takie osoby. Mimo że nigdy nie proszą o wynagrodzenie to pragniemy zwrócić im koszty dojazdu i ewentualnie zapewnić obiad. Na ten cel planujemy przeznaczyć ok. 1000 zł.

Przedstawiony powyżej kosztorys to minimalny plan, jaki chcemy zrealizować. Fundusze, które przekroczą początkowy cel zbiórki zostaną przeznaczone na podniesienie atrakcyjności wydarzenia, np. zakup drobnych upominków dla przyszłych mam. Ponadto dodatkowe fundusze zostaną przeznaczone na zaplanowanie przyszłych działań oraz stałe wspieranie charytatywnych inicjatyw realizowanych przez organizacje pro life.

Potrzebujemy więc Waszego wsparcia! Bez Was to się nie uda, a „głos dla życia” nadal będzie cichy i wycofany.

Kim jesteśmy?

Jesteśmy oddolnym porozumieniem wolontariuszy, społeczników oraz działaczy pro-life. Z własnych środków zorganizowaliśmy w tym roku akcję: "Dzwon Głos Nienarodzonych", która odbyła się w kilku wrocławskich parafiach. Inicjatywa spotkała się z bardzo pozytywnym przyjęciem i odbiła szerokim echem w mediach. Akcja zgromadziła wiele osób dając nadzieję na zorganizowanie wielkiego, radosnego wydarzenia, jakim ma być Wrocławski Marsz dla Życia. Ponadto z prywatnych funduszy udało Nam się stworzyć stronę internetową naszej inicjatywy: http://wroclawdlazycia.pl/

Dołącz do nas!

Troska o życie nienarodzonych jest obowiązkiem każdego z nas, dlatego trzeba wziąć sprawy w swoje ręce. Nie jesteśmy zamkniętą grupą specjalistów – niektórzy z nas są aktywni społecznie, inni nie są nigdzie zrzeszeni, na pewno pod wieloma względami różnimy się, ale łączy nas wspólna inicjatywa. Jeśli chcesz włączyć się w organizację, to serdecznie zapraszamy. Głos i obecność każdego ma dla nas znaczenie. Czekamy także na Ciebie! Będziemy również wdzięczni za podzielenie się informacją o marszu oraz zbiórce wśród przyjaciół, znajomych i w mediach społecznościowych.

Jeśli masz pytania - napisz do nas: kontakt@wroclawdlazycia.pl

Spotkajmy się na Wrocławskim Marszu dla Życia!

Wspierają

 • Hanna Lewacka

  Hanna Lewacka

  06.10.2022

  100 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  05.10.2022

  50 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  04.10.2022

  100 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  04.10.2022

  50 zł

 • Maria

  Maria

  04.10.2022

  25 zł

 • Deus Vult

  Deus Vult

  30.09.2022

  60 zł

 • Magdalena Kotowska

  Magdalena Kotowska

  28.09.2022

  25 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  27.09.2022

  1 500 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  26.09.2022

  100 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  25.09.2022

  100 zł

 • Brak wpłat

Komentarze

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  04.10.2022

  100 zł

  Niech Pan Bóg błogosławi!

 • Maria

  Maria

  04.10.2022

  25 zł

  powodzenia! dobra robota!

 • Deus Vult

  Deus Vult

  30.09.2022

  60 zł

  Ad Maiorem Dei Gloriam

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  26.09.2022

  100 zł

  Wspieram inicjatywę, nie tylko materialnie :)

 • DOROTA BRONISŁAW GONDEK

  DOROTA BRONISŁAW GONDEK

  25.09.2022

  100 zł

  Choć nie jesteśmy z Wrocławia ale zapraszamy - przyjdź i pokaż że jesteś za ŻYCIEM. Pozdrawiamy

 • Brak komentarzy