Zbiórka na Marsz Niepodległości 2022 [OSTATNIA PROSTA]

Zbiórka na Marsz Niepodległości 2022 [OSTATNIA PROSTA]

Organizacja Marszu Niepodległości jest możliwa tylko dzięki Tobie! To wielkie wydarzenie finansowane jest TYLKO z darowizn polskich patriotów. Jesteśmy na ostatniej prostej do opłacenia wszystkich kosztów związanych z Marszem Niepodległości 2022, prosimy o pilne wsparcie. 

Dołóż swoją cegiełkę


Świat przyśpiesza, za naszą wschodnią granicą toczy się wojna i doświadczamy wydarzeń, które nie pozostają obojętne wobec naszej Ojczyzny. Niepokoje na wielu płaszczyznach, jakie wstrząsnęły Europą i całym Światem, dobitnie przypominają nam, że wolność nie została nam dana raz na zawsze. Szczególnie powinniśmy być tego świadomi my, Polacy, którym obca przemoc towarzyszy od zarania dziejów. Różne czasy stawiały przed minionymi pokoleniami różne wyzwania i wymagały różnych postaw. Nie wiemy co zrodzi wojna za granicą i wybrzmiewające kryzysy i nie wiemy do jakiej postawy wezwie nas przyszłość. Wiemy jednak, że podziały i polaryzacja zawsze prowadziły do narodowej katastrofy, dlatego najlepsze co możemy zrobić dziś, w tych niepewnych czasach, to dać dowód jedności narodowej. Wiemy, że naszym obowiązkiem jest dziś wyjść na przeciw dzieleniu Polaków na dwa, zwalczające się plemiona. Naszym obowiązkiem jest chwycić biało-czerwoną flagę, wziąć ze sobą sąsiada, rodzinę i wspólnie po raz kolejny zamanifestować światu, że nasz naród jest silny, solidarny i zdolny do walki o wolność!

 

Czerpmy naukę z wydarzeń historycznych, ale i z kryzysów, z którymi mierzyliśmy się w ostatnich latach. Żadna siła nie była dotąd w stanie pogrzebać Narodu, który zarzuciwszy dotychczasowe spory, organizował się w wielką społeczną machinę i wspólnie, dzięki współpracy pokonywał zagrożenia. Tak było pod zaborami, pod okupacją, gdy dotarł nieznany wirus, gdy przybyło do nas kilka milionów uchodźców wojennych z Ukrainy, ale także każdego 11 listopada od ponad dekady, kiedy stawaliśmy się głosem zwykłych Polaków z jasnym przekazem do tych, którym nie w smak jest polski patriotyzm, wolność i suwerenność naszego kraju.


Marsz Niepodległości jest właśnie wielką machiną złożoną z zaangażowania setek tysięcy Polaków, której paliwem jest liczna obecność, wzajemna odpowiedzialność, gorące serca, wsparcie darczyńców, wolontariat setek ludzi w ramach straży porządkowej, pomocy informacyjnej, prawnej, logistycznej. Dzięki temu Polacy zwracają tego dnia na siebie uwagę całego świata, a żeby było to możliwe konieczna jest stała profesjonalizacja tego przedsięwzięcia.

Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie materialne, które jest niezbędne do organizacji Marszu Niepodległości!

Jesteśmy blisko celu

W tym roku suma kosztów organizacji tego największego patriotycznego wydarzenia wyniosło ponad

250 000* zł, z czego najwięcej pochłonęło:

 

1. Sceny – budowa scen stacjonarnych na starcie i finiszu marszu, wynajem platform samochodowych. Przy tak dużej liczbie uczestników są niezbędne. Wpływają na poczucie bezpieczeństwa i orientacji uczestników. Umożliwiają montaż nagłośnienia i występy artystów.

 

2. Nagłośnienie – dążymy do objęcia nim całej trasy Marszu przez cały czas jego trwania. Dzięki niemu jesteśmy w stanie kierować komunikaty, nawigować, odtwarzać utwory patriotyczne i przeprowadzić występ artystów.

 

3. Grupy rekonstrukcji historycznych – co roku kierujemy zaproszenie do rekonstruktorów wszystkich okresów z całej Polski. Uczestnictwo wojowników, rycerzy i żołnierzy wymaga stworzenia zaplecza technicznego dla ludzi i koni.

 

4. Oprawa artystyczna i honoraria dla artystów – muzycy są z nami od początku i krzewią wartości poprzez swoją twórczość.

 

5. Straż Marszu Niepodległości – kilkusetosobowa formacja, której obecność jest niezbędna z punktu widzenia logistyki, sprawnego przejścia i bezpieczeństwa wymaga zaopatrzenia w sprzęt tj. system łączności, megafony, liny czy środki ochrony osobistej.

 

6. Realizacja wideo Mediów Narodowych – nie trzeba przekonywać, że obejrzenie całości pięknego pochodu w mediach głównego nurtu jest niemożliwe. Z drugiej jednak strony organizacja takiego przedsięwzięcia we własnym zakresie wymaga zapewnienia punktów dostępu do Internetu, wypożyczenia dodatkowego osprzętu reporterskiego i zaangażowania dodatkowych osób.

 

7. Zespół prawny – co roku prawnicy związani z Marszem Niepodległości dbają o dobre imię wydarzenia i stają w obronie jego uczestników.

 

8. Promocja i poligrafia - organizacja namiotów, druk plakatów i zaopatrzenie wolontariuszy w punktach informacyjnych.

------------------

*Początkowo informowaliśmy o kwocie ponad 400,000 zł potrzebnych do zebrania. Ze względu na kryzys i inflację, które przełożyły się także na nasze wpłaty postanowiliśmy ciąć wydatki i ograniczyć się na MN22 do najpotrzebniejszych kosztów, które wynoszą 250,000 zł. Jak obcieliśmy koszty? Zrezygnowaliśmy z części nagłośnienia, zamówiliśmy mniejsze sceny, zorganizowaliśmy jeden koncert, zamiast trzech, opłaciliśmy mniej grup rekonstrukcyjnych oraz husarii, a realizacja transmisji na żywo była na 8 kamer, a nie na 12 jak planowaliśmy początkowo. 

Wspierają

 • Luiza

  Luiza

  25.02.2023

  50 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  16.02.2023

  25 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  08.02.2023

  20 zł

 • Dariusz

  Dariusz

  25.01.2023

  50 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  22.01.2023

  25 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  17.12.2022

  10 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  15.12.2022

  100 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  13.12.2022

  15 zł

 • Magdalena

  Magdalena

  12.12.2022

  55 zł

 • Beny

  Beny

  12.12.2022

  10 zł

 • Brak wpłat

Komentarze

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  08.02.2023

  20 zł

  Powodzenia

 • Beny

  Beny

  12.12.2022

  10 zł

  Bóg Honor Ojczyzna

 • Jan

  Jan

  02.12.2022

  20 zł

  Wolność to stan ducha. Każde zniewolenie zaczyna się od lęku i upadku wiary. Dlatego trzeba manifestować.

 • Marta

  Marta

  01.12.2022

  200 zł

  Z podziękowaniami , drugi raz wpłacam :)

 • Tramway

  Tramway

  01.12.2022

  20 zł

  Na pohybel

 • Brak komentarzy