Marsz Niepodległości 2022 - Wesprzyj organizację!

Marsz Niepodległości 2022 - Wesprzyj organizację!

Dajmy im to, czego najbardziej nienawidzą - zgodę, wspólny marsz i biało-czerwoną flagę!


Świat przyśpiesza, za naszą wschodnią granicą toczy się wojna i doświadczamy wydarzeń, które nie pozostają obojętne wobec naszej Ojczyzny. Niepokoje na wielu płaszczyznach, jakie wstrząsnęły Europą i całym Światem, dobitnie przypominają nam, że wolność nie została nam dana raz na zawsze. Szczególnie powinniśmy być tego świadomi my, Polacy, którym obca przemoc towarzyszy od zarania dziejów. Różne czasy stawiały przed minionymi pokoleniami różne wyzwania i wymagały różnych postaw. Nie wiemy co zrodzi wojna za granicą i wybrzmiewające kryzysy i nie wiemy do jakiej postawy wezwie nas przyszłość. Wiemy jednak, że podziały i polaryzacja zawsze prowadziły do narodowej katastrofy, dlatego najlepsze co możemy zrobić dziś, w tych niepewnych czasach, to dać dowód jedności narodowej. Wiemy, że naszym obowiązkiem jest dziś wyjść na przeciw dzieleniu Polaków na dwa, zwalczające się plemiona. Naszym obowiązkiem jest chwycić biało-czerwoną flagę, wziąć ze sobą sąsiada, rodzinę i wspólnie po raz kolejny zamanifestować światu, że nasz naród jest silny, solidarny i zdolny do walki o wolność!

 

Czerpmy naukę z wydarzeń historycznych, ale i z kryzysów, z którymi mierzyliśmy się w ostatnich latach. Żadna siła nie była dotąd w stanie pogrzebać Narodu, który zarzuciwszy dotychczasowe spory, organizował się w wielką społeczną machinę i wspólnie, dzięki współpracy pokonywał zagrożenia. Tak było pod zaborami, pod okupacją, gdy dotarł nieznany wirus, gdy przybyło do nas kilka milionów uchodźców wojennych z Ukrainy, ale także każdego 11 listopada od ponad dekady, kiedy stawaliśmy się głosem zwykłych Polaków z jasnym przekazem do tych, którym nie w smak jest polski patriotyzm, wolność i suwerenność naszego kraju.


Marsz Niepodległości jest właśnie wielką machiną złożoną z zaangażowania setek tysięcy Polaków, której paliwem jest liczna obecność, wzajemna odpowiedzialność, gorące serca, wsparcie darczyńców, wolontariat setek ludzi w ramach straży porządkowej, pomocy informacyjnej, prawnej, logistycznej. Dzięki temu Polacy zwracają tego dnia na siebie uwagę całego świata, a żeby było to możliwe konieczna jest stała profesjonalizacja tego przedsięwzięcia.

Dlatego zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o wsparcie materialne, które jest niezbędne do organizacji Marszu Niepodległości!

 

W tym roku suma kosztów organizacji tego największego patriotycznego wydarzenia wyniesie

480 000 zł, z czego najwięcej pochłoną:

 

1. Sceny – budowa scen stacjonarnych na starcie i finiszu marszu, wynajem platform samochodowych. Przy tak dużej liczbie uczestników są niezbędne. Wpływają na poczucie bezpieczeństwa i orientacji uczestników. Umożliwiają montaż nagłośnienia i występy artystów.

 

2. Nagłośnienie – dążymy do objęcia nim całej trasy Marszu przez cały czas jego trwania. Dzięki niemu jesteśmy w stanie kierować komunikaty, nawigować, odtwarzać utwory patriotyczne i przeprowadzić występ artystów.

 

3. Grupy rekonstrukcji historycznych – co roku kierujemy zaproszenie do rekonstruktorów wszystkich okresów z całej Polski. Uczestnictwo wojowników, rycerzy i żołnierzy wymaga stworzenia zaplecza technicznego dla ludzi i koni.

 

4. Oprawa artystyczna i honoraria dla artystów – muzycy są z nami od początku i krzewią wartości poprzez swoją twórczość.

 

5. Straż Marszu Niepodległości – kilkusetosobowa formacja, której obecność jest niezbędna z punktu widzenia logistyki, sprawnego przejścia i bezpieczeństwa wymaga zaopatrzenia w sprzęt tj. system łączności, megafony, liny czy środki ochrony osobistej.

 

6. Realizacja wideo Mediów Narodowych – nie trzeba przekonywać, że obejrzenie całości pięknego pochodu w mediach głównego nurtu jest niemożliwe. Z drugiej jednak strony organizacja takiego przedsięwzięcia we własnym zakresie wymaga zapewnienia punktów dostępu do Internetu, wypożyczenia dodatkowego osprzętu reporterskiego i zaangażowania dodatkowych osób.

 

7. Zespół prawny – co roku prawnicy związani z Marszem Niepodległości dbają o dobre imię wydarzenia i stają w obronie jego uczestników.

 

8. Promocja i poligrafia - organizacja namiotów, druk plakatów i zaopatrzenie wolontariuszy w punktach informacyjnych.

 

 

Wspierają

    Brak wpłat

Komentarze

    Brak komentarzy

Wybierz kwotę

Wspierających:

0

Wybrana wpłata -   zł (Nagroda)

Pozostało znaków: 300

Bezpieczne płatności z imoje

Aby dokonywać płatności cyklicznych, musisz posiadać konto na platformie.

Rejestracja zajmie tylko chwilę, a zostaniesz częścią naszej wspólnoty! Jeśli posiadasz już konto możesz się zalogować.