Kampania Społeczna Fala Życia - pomagamy osobom z zespołem Downa i ich rodzinom

Kampania Społeczna Fala Życia - pomagamy osobom z zespołem Downa i ich rodzinom

II edycja kampanii społecznej Fala Życia pomagamy osobom z zespołem Downa i ich rodzinom!

Miło nam poinformować, że Fala Życia — społeczny ruch pro-life powraca! 21 marca to dzień osób z zespołem Downa. Kilka dni później, 25 marca przypada Dzień Świętości Życia. To dwie okazje, których świętowanie chcemy połączyć!

W naszej kampanii podkreślamy, że każde życie jest wartościowe — także osób z niepełnosprawnościami. W tym roku skupiamy się zwłaszcza na osobach z zespołem Downa, którym niejednokrotnie próbuje odebrać się godność.  

Na co zbieramy środki?

Potrzebujemy Waszego wsparcia, by w polskich miastach 26 marca przeprowadzić drugą edycję kampanii Fala Życia.  Z pozytywnym przekazem prolife chcemy dotrzeć do Polaków, by uświadamiać ich, że każde życie jest ma znaczenie! Nasza kampania to nie tylko działania informacyjne, ale przede wszystkim realne wsparcia najbardziej potrzebujących! Dlatego nawiązaliśmy współpracę ze Stowarzyszeniem Rodzin Osób z Zespołem Downa Ukryty Skarb”.  

Stowarzyszenie tworzy przyjazne środowiska dla rozwoju dzieci z Zespołem Downa. Dociera do rodzin, w których pojawiło się dziecko z daną niepełnosprawnością. Otacza je opieką, udziela wszelkich informacji, wsparcia specjalistycznego w celu leczenia i rehabilitacji. Rodziny zaprzyjaźniają się, dzielą doświadczeniami dzięki grupom wsparcia. 

Jak możesz pomóc?

Wystarczy przelać dowolną kwotę na rzecz organizacji akcji! Przygotowanie takiej akcji oddolnie nie należy jednak do łatwych. Zwłaszcza gdy organizuje się je bez miejskich, czy państwowych funduszy. Materiały promocyjne kosztują. Dlatego zwracamy się do was z prośbą o wsparcie: na organizację kampanii i wsparcie dla dzieci i młodzieży z zespołem Downa.

Zebrane pieniądze wydamy na:
b) najważniejszy cel naszej zrzutki: wsparcie podopiecznych Stowarzyszenia Rodzin Osób z Zespołem Downa Ukryty Skarb”:
- zajęcia logarytmiczne, 
- sportowe, 
- zajęcia terapeutyczne, 
- wsparcie dla rodziców i opiekunów, 
- konsultacje telefoniczne, 
- konsultacje z logopedą i pedagogiem specjalnym

b) promocję kampanii i zrzutki, by dotrzeć z nią jak najszerzej: druk ulotek, wlepek, plakatów, baloników oraz ich wysyłkę do lokalnych koordynatorów akcji w całej Polsce.

Jeśli kwestie organizacyjne i czas pozwolą, planujemy także zarejestrować kwestę do puszek i przeprowadzić ją 26 marca. Na bieżąco będziemy o tym informować!


O Stowarzyszeniu Rodzin Osób z Zespołem Downa Ukryty Skarb”

Od 25-ciu lat Stowarzyszenie niesie pomoc maluszkom, dzieciom i młodzieży, które urodziły się z Zespołem Downa lub innym zaburzeniem rozwojowym. Pomaga kobietom w ciąży, rodzicom, którzy otrzymali niekorzystną diagnozę genetyczną swojego dziecka. Tworzą  przyjazne środowisko dla rodzin zmagających się z problemem niepełnosprawności, zwłaszcza intelektualnej, wspiera rodziców na drodze tych trudów poprzez działania samopomocowe, ale także przez zapewnienie dostępu do psychologa, terapeutów, specjalistów różnego typu. Stara się otaczać najlepszymi specjalistami i terapeutami wnoszącymi istotną wiedzę naukową. Cały Zarząd Stowarzyszenia pracuje wolontaryjnie, nie prowadzi żadnej  działalności zarobkowej. Ich pragnieniem jest więcej możliwości pomagania rodzinom, zwłaszcza tym na samym początku drogi oraz tym, których dzieci wiele miesięcy spędzają w szpitalach. Te rodziny najbardziej potrzebują pomocy.

Słowo od rodziców

Jako rodzice czujemy się zobowiązani do zrobienia wszystkiego, co konieczne, aby nasze dzieci o specjalnych potrzebach miały dostęp do wysokiej jakości usług terapeutycznych, które pomogą im osiągnąć ich pełny potencjał. Pomimo wszelkich wyzwań, jakie napotkamy z powodu braku środków finansowych  oraz  zbyt małego dostępu do usług terapeutycznych walczymy o ich dostępność.

Aby to osiągnąć, organizujemy się pisząc projekty i realizujemy w ten sposób pomoc dzieciom z Zespołem Downa oraz innymi niepełnosprawnościami. Zdecydowana większość projektów, które piszemy do ROPS, UM, MRiPS, wymaga wkładu własnego, który wynosi 20- 50% wartości projektu.

Wierzymy, że inwestowanie w te interwencje rehabilitacyjne teraz, opłaci się w przyszłości, kiedy nasze  dzieci staną się dorosłymi, którzy będą mogli wnieść pozytywny wkład w społeczeństwo.  Krzywdzące jest, kiedy  nieodpowiednie wsparcie na wszystkich etapach rozwoju w dzieciństwie powoduje wtórną niepełnosprawność. Kładziemy duży nacisk, by wychodzić naprzeciw wszystkim potrzebom rozwojowym dziecka od pierwszych dni życia dziecka.

Im wcześniej podjęte zostaną działania, im we wcześniejszym wieku dziecko zaczyna aktywnie uczestniczyć w zajęciach, tym bardziej procentuje to w przyszłości w osiągnięciu jak najwyższego poziomu funkcjonowania. Ostateczny stopień rozwoju fizycznego i intelektualnego, jakie dziecko osiągnie, jest zatem tylko w części pochodną genetycznego potencjału.  

Niezmiernie ważne jest stałe czuwanie nad rozwojem dziecka z Trisomią 21 i w miarę możliwości interweniowanie terapeutyczne w zaburzonych obszarach, gdyż każde zaburzenie niewyrehabilitowane staje się przyczyną następnych upośledzeń, a każde przezwyciężenie trudności napędza dalsze postępy i daje nadzieję rodzicom i radość dzieciom.

Z naszych doświadczeń wynika, iż, motywowanie do aktywności fizycznej już od najmłodszych lat życia osób z zespołem Downa i nabywanie przez nie pozytywnych nawyków jest szczególnie ważne dla dalszego ich rozwoju.

O Fali Życia

Celem akcji jest poszerzanie świadomości Polaków nt. Zespołu Downa oraz promowanie postawy prolife — w szerokim jej ujęciu. Obrona życia ludzkiego od poczęcia do naturalnej śmierci to nie tylko walka z aborcją.

Postawa prolife wyraża się przez wiele aktywności, to niektóre z nich: 
wspieranie niepełnosprawnych, starszych, samotnych matek, rodzin w trudnych sytuacjach  życiowych, 
szeroko pojęty ruch prorodzinny, 
edukacja w zakresie np. biologii czy etyki,  
promowanie zdrowego trybu życia, aktywności fizycznej, 
dbanie o rozwój psychiczny i fizyczny
i wiele, wiele innych…

Historia Fali Życia

Fanpage Fala Życia powstała w kwietniu 2020 roku. Wtedy za cel obraliśmy sobie walkę z dezinformacją na temat ustawy o ochronie życia, zgodnie z którą zakazana miała zostać aborcja eugeniczna (np. w przypadku dzieci z zespołem Downa).

Naszą pierwszą akcję — zrzutkę na cele prolife (kampanię informacyjną oraz wsparcie Fundacji Ruch Ku Samodzielności) przeprowadziliśmy w październiku 2020 roku,  kiedy Trybunał Konstytucyjny wydał wyrok stwierdzający niezgodność z polską konstytucją przesłanki z ustawy o przerywaniu ciąży umożliwiającej dokonywanie aborcji eugenicznej. Stanowiła ona większość dokonywanych w Polsce aborcji, a w dużej części była wykonywana na dzieciach z podejrzeniem zespołu Downa. Podczas zrzutki udało nam się zebrać 20 000 zł.

26 marca 2021 roku przeprowadziliśmy pierwszą akcję w terenie —  edycję Kampanii Fala Życia! Wolontariusze w polskich miastach promowali postawę pro-life poprzez rozdawanie ulotek, wlepek, baloników, przygotowanie banerów. W wydarzenie włączyły się także grupy i stowarzyszenia o profilu katolickim czy patriotycznym.

M.in. do Krakowa i Wrocławia zaprosiliśmy Dzwon Głos Nienarodzonych — Dzwon powstały z inicjatywy fundacji „Życiu Tak”, wykonany został przez rzemieślniczą Pracownię Ludwisarską w Przemyślu. Grupy i stowarzyszenia o profilu katolickim i patriotycznym zaprosiły dzwon do odwiedzin! Każdy przechodzień, dla którego życie ludzkie ma wartość od poczęcia, będzie mógł uderzyć w dzwon. Wydobyty dźwięk będzie symbolicznym głosem tych, którzy nie mogą powiedzieć o tym, że chcą żyć!

 

Chcesz wesprzeć w innej formie?

Stowarzyszenie Młodzież Wszechpolska
Tytułem: Cele statutowe — Fala Życia
PLN 64 1020 1097 0000 7302 0100 9141

Dla przelewów zagranicznych:
GBP 17 1020 4900 0000 8902 3049 5284
EUR 19 1020 4900 0000 8302 3349 9632
USD 18 1020 4900 0000 8402 3349 9698

Szybki przelew (np. BLIK): https://mw.org.pl/przelew (z dopiskiem Fala Życia)

Chcesz dołączyć jako wolontariusz? Masz pomysł? Skontaktuj się z nami: kolo@mw.org.pl

 

Wspierają

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  01.05.2023

  100 zł

 • Klasztor Pasjonistów , Łódź Bałuty

  Klasztor Pasjonistów , Łódź Bałuty

  19.04.2023

  100 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  17.04.2023

  5 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  02.04.2023

  50 zł

 • Dariusz

  Dariusz

  29.03.2023

  50 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  29.03.2023

  100 zł

 • Łukasz siemaszko

  Łukasz siemaszko

  28.03.2023

  100 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  26.03.2023

  10 zł

 • Mateusz Cisło

  Mateusz Cisło

  26.03.2023

  50 zł

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  26.03.2023

  50 zł

 • Brak wpłat

Komentarze

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  25.03.2023

  100 zł

  Super akcja! Wielkie dzięki!

 • Franciszek

  Franciszek

  21.03.2023

  200 zł

  Powodzenia!

 • Łukasz

  Łukasz

  16.03.2023

  100 zł

  Dobrze, że jesteście :-)

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  16.03.2023

  200 zł

  Ewuniu....

 • Anonimowy użytkownik

  Anonimowy użytkownik

  13.03.2023

  100 zł

  Będę pamiętał o Was w modlitwie. Cum Deo!

 • Brak komentarzy