Dofinansowania

Konkurs PROO-2a 2020

Portal Twoja Zbiórka powstał dzięki dotacji z Konkursu PROO-2a Edycja 2020. Jednym z zaplanowanych we wniosku działań dla zadania pod tytułem "Budowa zaplecza fundraisingowego Ośrodka Analiz Cegielskiego" było stworzenie portalu crowdfundingowego. Całość dotacji wyniosła 372 460 zł. z czego 59 630 zł. zostało przeznaczone na stworzenie i uruchomienia platformy crowdfundingowej Twoja Zbiórka. Portal umożliwia prowadzenie jednorazowych oraz długoterminowych zbiórek środków, kontakt z darczyńcami oraz jest źródłem informacji o fundraisingu zarówno dla osób prywatnych, jak i organizacji pozarządowych. Głównym celem zadania publicznego jest rozwój instytucjonalny, który polega na opracowaniu działań fundraisingowych najkorzystniejszych dla organizacji. 

Konkurs NOWEFIO 2021

Portal został również dofinasowany ze środków z Programu NOWEFIO 2021 w ramach Priorytetu nr 4: Wzmocnienie kompetencji organizacji obywatelskich. Na zadanie pod tytułem "Wzmocnienie kompetencji organizacji obywatelskich i wspólnot lokalnych w zakresie crowdfundingu" Ośrodek Analiz Cegielskiego pozyskał kwotę 267 400 zł. Dzięki temu wsparciu udało się rozbudować portal o nowe funkcjonalności takie jak: generator widgetu, zakładka Blog, chat do pomocy oraz system weryfikacji organizatorów zbiórek. Na prace informatyczne i dodawanie nowych funkcjonalności przeznaczono 48 200 zł. z Programu NOWEFIO. Celem zadania jest upowszechnianie wiedzy z zakresu crowdfundingu i umożliwienie szczególnie małym organizacjom pozarządowym i osobom prywatnym dostępu do darmowego, prostego w obsłudze portalu, oferującego możliwość zakładania internetowych zbiórek funduszy na wymarzony cel. W ramach zadania powstał również Poradnik "Jak dobrze przeprowadzić zbiórkę pieniędzy i budować społeczność wokół swojej misji? Poradnik dla NGO", który można pobrać ze strony: https://osrodekanaliz.pl/jak-dobrze-przeprowadzic-zbiorke-pieniedzy-i-budowac-spolecznosc-wokol-swojej-misji-poradnik-dla-ngo/ oraz seria animowanych filmów instruktażowych dostępnych na profilach w mediach społecznościowych.

 

Programy, z których sfinansowano portal Twoja Zbiórka, są zarządzane przez Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego - rządową agencją wykonawczą operującą programami, umożliwiającymi pozyskanie dotacji.