Jak pozyskiwać darowizny? - wskazówki Mike'a Rothfelda

Jak pozyskiwać darowizny? - wskazówki Mike'a Rothfelda

Mike Rothfeld z amerykańskiego think-tanku Foundation for Applied Conservative Leadership, podczas szkolenia w Polsce, wypowiedział znaczącą sentencję: 

"Jeśli uważasz, że masz za mało lub za dużo pieniędzy, zabij małego socjalistę w Twoim sercu".

W artykule, który pojawił się na stronie Ośrodka Analiz Cegielskiego, poruszane są kwestie związane z brakiem zaufania Polaków do organizacji społecznych i niewielką liczbą darowizn, które są im oferowane, mimo potencjału polskich NGO. Autor podkreśla, że problemem jest nie tylko brak wiedzy na temat skutecznego pozyskiwania funduszy, ale także brak wiary w misję własnej organizacji, co powoduje opór przed proszeniem o wsparcie finansowe.

W artykule można znaleźć różne metody pozyskiwania funduszy. Autor powołuje się na szkolenia prowadzone przez Mike'a Rothfelda, na których amerykański ekspert od organizowania kampanii fundraisingowych zdradza, jak powinno budować się relacje z darczyńcami. Wśród różnych metod podkreśla głównie bezpośrednią konieczność prośby o pieniądze oraz zaleca tworzenie listy potencjalnych darczyńców.

Autor akcentuje również znaczenie organizowania specjalnych wydarzeń dla darczyńców, które stanowią okazję do bezpośredniego zwrócenia się o wsparcie finansowe. W przypadku większych potrzeb finansowych zalecane jest organizowanie spotkań osobistych z potencjalnymi darczyńcami i przekonywanie ich o powadze sprawy i szansach na sukces.

Aby szczegółowo zapoznać się ze wskazówkami Mike'a Rothfelda dotyczącymi budowania relacji z darczyńcami, zapraszamy do lektury tekstu: https://osrodekanaliz.pl/popros-o-pieniadze-o-wielkie-pieniadze/

Podobne artykuły

Ewaluacja – klucz do efektywności

Dowiedz się, dlaczego warto przeprowadzać ewaluację, kiedy najlepiej to zrobić, co powinna zawierać i jak się do niej przygotować. Zyskaj wgląd w etapy ewaluacji i korzyści płynące z tego procesu.

Czytaj więcej